Matura historia: korepetycje, kursy

Prowadzący:

Łukasz OpozdaMgr Łukasz Opozda - absolwent Instytut Historii i Instytutu Europeistyki oraz doktorant Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych  Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia nauczyciel, współpracownik Centrum Badań Holokaustu UJ. Swoją pomocą spragnionym wiadomości z historii i wiedzy o społeczeństwie Maturzystom służy już czternasty rok, posiadając bogate doświadczenie i odpowiednie podejście do pracy z młodzieżą i dorosłymi. Nie tylko przygotowuje do matury, ale także do podjęcia studiów, ucząc myślenia, kojarzenia faktów, analizy i syntezy, wskazywania analogii, dedukcji, właściwego wnioskowania oraz logicznego myślenia.  Może pochwalić się brakiem poprawek i wysokimi wynikami abiturientów. Uwielbia znakomitą lekturę, długie spacery, muzykę.

Nasz nauczyciel prowadzący kurs do matury z historii, charakteryzuje się ogromną pasją do przedmiotu, co w połączeniu z umiejętnościami przekazywania wiedzy sprawia, że nasi uczniowie uzyskują wyniki dużo wyższe od średniej w regionie. Aby ułatwić naukę oraz kojarzenie faktów z różnych epok naszym podopiecznym, wykładowcy podczas prowadzenia zajęć przygotowujących do matury z historii ubarwiają swoje wykłady anegdotami, wydarzeniami, o których milczą nauczyciele w szkołach, a wiadomości tych na próżno szukać w podręcznikach szkolnych.

Kurs maturalny z historii

Zajęcia odbywają się w oparciu o unikalne połączenie trzech metod edukacyjnych. Teoretycznej, polegającej na przekazaniu Uczestnikom niezbędnej wiedzy. Praktyka wskazuje, że wymaga ona uzupełnienia w stosunku do materiału realizowanego w warunkach szkolnych. Kursanci poznają kluczowe fakty, przyswajają informacje z zakresu wiedzy o społeczeństwie i/lub historii podawane w sposób ciekawy, pasjonujący i pozwalający na uporządkowanie zagadnień, a także połączenie ich w logiczną całość. Poznają procesy rządzące tymi dyscyplinami, co czyni naukę łatwiejszą i przyjemniejszą. Wiadomości prezentowane przez prowadzącego są uzupełniane autorskimi materiałami edukacyjnymi oraz wskazówkami bibliograficznymi pozwalającymi nie tylko utrwalić, ale także poszerzyćpowtórzyć wiedzę. Weryfikacyjnej polegającej na badaniu nie tylko głębokości wiedzy Uczestników, ale także stopnia jej przyswojenia i operacjonalizacji, czyli umiejętności zastosowania zgromadzonych informacji w praktyce. W tym celu pracujemy z oryginalnymi arkuszami maturalnymi oraz zestawami zadań wykorzystywanymi do ich sporządzania, a także autorskimi materiałami pozwalającymi sprawdzić wiedzę holistycznie (całościowo) i fragmentarycznie (poszczególne zagadnienia, działy, tematy, partie materiału, epoki). Wreszcie, ogólnorozwojowej kładącej nacisk na umiejętności niezbędne nie tylko podczas zdawania egzaminu maturalnego, ale także w dalszej karierze akademickiej i zawodowej. Reguły logicznego myślenia, kojarzenia faktów, budowania analogii i porównań, rozumienia i wyjaśniania zjawisk polityczno - społecznych, ekonomicznych i kulturowych, właściwej pracy z tekstem (analiza, rozumienie), umiejętność formułowania wypowiedzi pisemnej i ustnej, sztuka budowania przekonywającej argumentacji oraz obrony swoich racji i zajętego stanowiska, redagowanie rozprawki i innych form pisemnych, zdolność aktywnego udziału w dyskusji i prowadzenia debaty, to kompetencje nabywane w toku zajęć z historii i wiedzy o społeczeństwie oferowanych przez Abiturienta..

Komentarze Uczniów

Atmosfera jaką tworzył pan Łukasz zachęcała do nauki i przychodzenia na zajęcia,były one prowadzone w nieformalny,lekki sposób 8/28/2016 3:03 PM