Matura – fizyka – korepetycje, lekcje, kursy

Prowadzący:

Andrzej FizykaAndrzej Biborski kilka lat temu uzyskał stopień doktora na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Universite de Strasbourg. Prowadzi zajęcia w oparciu o własne materiały i sprawdzone zestawy zadań. Znakomicie wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, poparte umiejętnościami, które zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Człowiek niezmiernie energiczny, sympatyczny i rzeczowy. Potrafi każdego zachęcić do matematyki, jego kursy przebiegają we wspaniałej atmosferze. Z nim każde zadanie można rozwiązać, nie odrzuca trudnych, nie omija skomplikowanych zagadnień. Jest pasjonatem programowania. W wolnym czasie wspina się (wysoko!) i jeździ na nartach.

Fizyka to pierwsza dziedzina zainteresowań starożytnych filozofów. Dziś wiele rzeczy już wyjaśniono i uporządkowano, ale mnóstwo pozostaje nadal zagadką. Fizyka jest powszechnie uważana za przedmiot trudny i przystępny tylko dla wybranych.

Nasi prowadzący, chcąc ułatwić naukę, przedstawiają zagadnienia w jak najprostszy sposób, popierając licznymi przykładami a następnie utrwalają zdobytą wiedzę poprzez wykonywanie zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Jak wiadomo, z prawami fizyki mamy do czynienia bez przerwy, zatem największą kopalnią pożytecznych przykładów jest zwyczajne, codzienne życie.

Okazuje się, że wiele zagadnień, brzmiących enigmatycznie w formie suchych definicji, nabiera kolorów, kiedy widzi się je tuż obok. Trudny przedmiot może być fascynujący!

Matura z fizyki

Maturę z fizyki, jak do tej pory, zdawali poza maturą z biologii oraz chemii kandydaci na studia medyczne. Fizykę wybierali również prawdziwi pasjonaci tego przedmiotu; oraz osoby chcące się dostać na kierunki ścisłe z tym przedmiotem powiązane.

Od roku 2010, po wprowadzeniu obowiązkowej matury z matematyki, uczelnie medyczne zrezygnowały z fizyki. Matura z fizyki jest jednym z najrzadziej wybieranych egzaminów.

Komentarze Uczniów

Z p. Jędrkiem, fizyka to łatwizna! – uczeń 2013/2014

Jestem pod dużym wrażniem wykładowcy; wreszcie przestałam bać się rozwiązywać zadania samodzielnie przy tablicy. – Uczennica, fizyka 2011/12

Kurs będę wspominać pozytywnie. Prowadzący a raczej prowadząca zajęcia bardzo fajna babka. Fajna atmosfera na zajęciach. Fajni ludzie uczęszczający na zajęcia i bardzo dobre cukierki. – Uczennica, fizyka 2011/12

Płyniemy na fali Wiedzy! – Uczennica, fizyka 2010/11

Atmosfera na zajęciach bardzo przyjemna, nauczyciele fantastyczni a najlepsze są kolorowe cukierki ? – Uczennica, fizyka 2010/11

Miła Pani Gosia ? częste spotkania, elastyczne terminy! – Uczennica, fizyka 2010/11

Czuje się dobrze przygotowany do egzaminów! Dzięki! – Uczeń 08/09

Dogodne terminy spotkań, mała grupa i … fajny prowadzący :))) – Uczennica 07/08

Żądamy więcej cukierków!!! ? – Uczeń 07/08