Matura geografia: lekcje, korepetycje, kursy

Prowadzący

Anna SzczerbińskaMgr Anna Szczerbińska, absolwentka geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada wykształcenie pedagogiczne oraz duże doświadczenie w pracy z uczniami. Swoje zainteresowania badawcze realizuje na studiach doktoranckich. Jest wymagająca dla swoich uczniów, ale przy tym cierpliwa i bardzo życzliwa. Kładzie duży nacisk na pracę z mapą oraz na zrozumienie i dostrzeżenie wzajemnych powiązań w systemie człowiek – przyroda – gospodarka. Zajęcia prowadzi z poczuciem humoru, wykorzystując na nich różnorodne pomoce dydaktyczne. Uwielbia podróżować i czytać książki, ponadto kolekcjonuje okazy minerałów i skał z różnych zakątków świata.
Geografia na maturze zdobyła ostatnimi czasy ogromną popularność, traktowana jest bowiem jako przedmiot stosunkowo łatwy do zdawania, o mniejszym niż inne zakresie materiału.

Nauka do egzaminu maturalnego z geografii opiera się przede wszystkim na pracy z atlasem, toteż nasi prowadzący głównie zwracają uwagę na ćwiczenia, doskonalące orientowanie się w różnych typach map. Oprócz tego kładą nacisk na umiejętność odczytywania danych z wykresów i rozwiązywania zadań opisowych, w których należy wnioskować z danych statystycznych.

Matura z geografii

Matura z geografii od lat przebiega w formie testowej. Arkusz maturalny składa się z kilkudziesięciu zadań różnego typu, odpowiednio punktowanych. Geografię wybierają uczniowie pragnący studiować takie kierunki, jak: turystyka, geografia. Większość kierunków na Uniwersytecie Rolniczym także bierze pod uwagę punkty z matury z geografii.

Komentarze Uczniów

Z p. Anią nie da się nudzić na zajeciach – uczennica 2013/2014

Wykładowca super przygotowany do zajęć, lekcje w przemiłej atmosferze – uczeń 2012/13

Było ekstra. Dużo pracy z mapą, zadania na najwyższym stopniu trudności, wszystko wyłożone, wytłumaczone i wyświetlone na prezentacjach. Polecam, sprawdza się – uczeń 2011/12

Dobre metody, ciekawe zajęcia. Materiały, z których można się uczyć samemu. Dodatkowo w małej grupie lepiej się pracuje – uczennica 2011/12

Lekcje były odprężające! no prawie… ale nawet zadania przyjemnie się robiło! ? – uczeń 2011/12

Jest MOC! – Uczeń geografia, 2010/2011

Czy w sobotę, w weekend, w święta – wpadaj do Abiturienta! – Uczennica gegrafia, 2010/2011

Super atmosfera, ciekawie prowadzone zajęcia – Uczennica, geografia 09/10

Dzięki wam dałem radę! Chodząc tylko do szkoły, nigdy bym się tak nie przygotował. – Uczeń 08/09

Paweł jest cool ? – Uczennica 07/08

Super Super Super. Dzięki! – Uczeń 07/08