Kurs Maturalny Adamski i Walas – chemia!

Wykłady maturalne Abiturient Kraków
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Telefon: 502857610

Kurs maturalny Adamski i Walas z chemii powstał na podstawie mojego trzynastoletniego doświadczenia w przygotowaniu licealistów do egzaminu maturalnego z chemii w Abiturient. Poniższy harmonogram choć mogłoby się wydawać, że rozpisany szczegółowo jest jedynie zarysem oraz częścią tego co mam do przekazania moim uczniom. Od ponad 15 lat obserwuję, śledzę i analizuję to co dzieje się w szkołach ponadgimnazjalnych, jak zmieniał się materiał z chemii oraz jak w ciągu tych lat ewoluował egzamin maturalny. Wykłady Maturalne pomogą Uczniom z ich licznymi problemami z którymi niezmiennie od lat kolejne roczniki borykają się podczas przygotowań maturalnych. Uczniowie podczas wykładów oswoją się z formą egzaminu. Będziemy pracować nad poprawnym analizowaniem, rozpisaniem i udzielaniem odpowiedzi we wszystkich typach zadań. Zaprezentuję maturzystom materiał w sposób łatwy i przystępny.

Robert M. Walas

Kraków 9.11.2019 – hybrydyzacja cz.2 (sp3d, sp3d2, sp3d3), roztwory, Cp, Cmol, rozpuszczalność, zatężanie i rozcieńczanie, teoria kwasów i zasad, dysocjacja, hydroliza, stała kwasowa, stała zasadowa, stała i stopień dysocjacji, moc kwasów i zasad, pH, iloczyn jonowy wody (teoria, wzory, zadania obliczeniowe), iloczyn rozpuszczalności (teoria, wzory, zadania obliczeniowe), miareczkowanie, zadania obliczeniowe cz. II – roztwory, zadania z arkuszy maturalnych CKE

Zapisy na www.wykladymaturalne.pl