Maturalne Obliczenia Chemiczne – #MOC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Telefon: 502857610

Maturalne Obliczenia Chemiczne (#MOC) to wyjątkowe spotkanie wykładowo-warsztatowe, poświęcone zadaniom obliczeniowym, występującym na egzaminie maturalnym z chemii

#MOC to autorski pomysł Roberta M. Walasa (właściciel Kursy Maturalne Abiturient.edu.pl oraz współwłaściciel Wykłady Maturalne Adamski i Walas), który jest odpowiedzią na potrzeby maturzystów borykających się z problemem zadań obliczeniowych. Od lat obserwuje się, że problem ten jest marginalizowany przez system szkolny. Świadomy maturzysta lub osoba podchodząca po raz kolejny do egzaminu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby przebić wymarzony pułap 80%, należy opanować rozwiązywanie zadań obliczeniowych na wysokim poziomie. Statystycznie, punkty z zadań obliczeniowych, zapewniają egzaminowanym od 16 do 21% – jest zatem o co walczyć!  Nieumiejętne stosowanie podstawowych pojęć i praw, wzorów lub prostych zależności (np. proporcji) powoduje, że zdający często nie wiedzą od czego rozpocząć rozwiązywanie zadania. Inni gubią się w jego trakcie, a w konsekwencji nie uzyskują poprawnych wyników np. w zadaniach zawierających kilka podpunktów. Taka sytuacja powoduje u nich często frustrację i ugruntowanie błędnego przekonania, że “zadania obliczeniowe są trudne”. #MOC powstała właśnie po to, aby powyższe, nieprawdziwe przekonanie zmienić. Na zajęciach zostanie omówiona pełna ścieżka efektywnego rozwiązywania zadań – od prawidłowego rozpoczęcia, aż do uzyskania poprawnej odpowiedzi. Zaprezentowane zostaną łatwo przyswajalne metody obliczeniowe, które pozwolą maturzyście zminimalizować ilość obliczeń i wykonać zadanie w najkrótszym możliwym czasie. Omówione metody zagwarantują uzyskanie jednoznacznie pozytywnej dla egzaminatora odpowiedzi, a zdającemu zaoszczędzą cenny czas i przyniosą maksymalną liczbę punktów. 

Zajęcia są przeznaczone dla każdego maturzysty, niezależnie od reprezentowanego poziomu umiejętności rozwiązywania zadań. Uczniowie, dla których zadania obliczeniowe stanowią wyzwanie, będą mogli prześledzić cały tok rozumowania i krok po kroku rozwiązywać zadania z prowadzącym. Ci, którzy posiadają większe doświadczenie i umiejętności w rozwiązywaniu zadań, będą mogli pracować samodzielnie, a następnie porównać otrzymane wyniki z zaprezentowanymi. Wiele zadań obliczeniowych można rozwiązać na kilka sposobów, najważniejsze to wybrać ten idealny dla siebie. #MOC jest przeznaczona dla wszystkich przygotowujących się do matury niezależnie od roku w którym będą zdawać egzamin (2020, 2021). Wydarzenie jest mocno rekomendowane wszystkim osobom podchodzącym ponownie do egzaminu maturalnego z chemii, które do tej pory nie uzyskały satysfakcjonujących wyników.

#MOC składa się z dwóch 6-godzinnych wykładów (plus przerwy). Istnieje możliwość uczestnictwa w jednym spotkaniu, jednakże serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w obu dniach zajęciowych –  pozwoli to w pełni dostrzec, zrozumieć i wyćwiczyć zastosowane metody rozwiązywania zadań. Zapisy na www.wykladymaturalne.pl.