Dla rodzica

Szanowny Kliencie, Drogi Rodzicu!

Ostatnie 16 lat przeprowadzonych rozmów z rodzicami moich uczniów pokazuje w jak trudnej sytuacji znajdują się rodzice chcący dokonać najlepszego wyboru zajęć pozalekcyjnych dla swojej pociechy. Mam nadzieję, że uda mi się rozwiać chociaż trochę wątpliwości przedstawiając produkty moich firm: Kursy Maturalne Abiturient R. M. Walas oraz Wykłady Maturalne Adamski i Walas.

W 2006 roku zakładając Kursy Maturalne Abiturient postawiłem jako pierwszy na rynku edukacyjnym na małe, maksymalnie pięcioosobowe grupy. Kurs maturalny łączą cechy lekcji indywidualnych ale w cenach zajęć grupowych. Patrząc przez pryzmat 16 lat działalności naszej firmy pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Do dnia dzisiejszego jest to najpopularniejsza forma przygotowań do matury w Abiturient. Jest ona bardzo uniwersalna i stosowana do wszystkich przedmiotów prowadzonych w naszej firmie. Kameralna grupa, pozwala nauczycielowi na pełną kontrolę nad postępami każdego z uczestników. Nasi uczniowie mają czas na zadawanie pytań dotyczących zarówno teorii jak i zadań. Nauczyciele nie ograniczają się jedynie do odpowiedzi dotyczących zagadnień omówionych na naszych kursach, ale pomagają również wszystkim z problemami powstałymi w szkole. W takich sytuacjach nie korzystają jedynie osoby, które zadały pytanie – temat (jako maturalny) prezentowany jest całej grupie. Do grup są przyjmowani maturzyści (ci w klasie maturalnej) oraz osoby poprawiające maturę, ale nie posiadające więcej niż dwa lata przerwy w edukacji. Dla osób z większą przerwą od nauki lub w klasie pierwszej bądź drugiej proponujemy lekcje indywidualne. W przypadku biologii i chemii ofertę rozszerzamy między innymi o produkty prezentowane przez Wykłady Maturalne Adamski i Walas. – będzie o tym mowa w dalszej części tego artykułu.

Lekcje indywidualne online w Abiturient to po prostu najstarsza forma zajęć pozalekcyjnych, czyli korepetycje – zajęcia jeden na jeden z nauczycielem. Lekcje zgodne z harmonogramem ustalonym dla konkretnego ucznia. Harmonogram tworzony jest na podstawie rozmowy z uczniem i analizy jego potrzeb. Harmonogram nie jest sztywny, ulega zmianom i powstaje w dłuższym przedziale czasowym. Każdy z prowadzących musi poznać swojego podopiecznego, metody jego pracy oraz możliwości i szybkość przyswaja materiału.

Czy lekcje indywidualne to najlepszy wybór, czy najprostszy wybór? Moim zdaniem to drugie, a w dodatku jest to opcja najbardziej kosztowna. Stawka godzinowa zawsze będzie wyższa w porównaniu z zajęciami grupowymi. W tym miejscu chciałbym drogi rodzicu zwrócić Twoją uwagę na ogromną grupę naciągaczy. Nie zawsze za olbrzymimi stawkami idzie profesjonalizm! Czy zatem indywidualne zajęcia jako forma najdroższa są również najbardziej efektywne? Moim zdaniem czasami tak, ale nie zawsze. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla: osób z ogromnymi problemami w samodzielnej nauce oraz osób przygotowujących się do olimpiad o nietypowym zakresie materiału.

Prowadząc wszystkie typy zajęć, jako osoba głęboko zaangażowana w swoją pracę, monitoruję na bieżąco postępy swoich uczniów. Wszystko zależy od nastawienia samego maturzysty i przede wszystkim jego zaangażowania w proces przygotowań. Uczniowie dostają pełne wsparcie zarówno na lekcjach grupowych, jak i indywidualnych. Świetne wyniki są uzyskiwane przez uczniów zarówno na lekcjach indywidualnych jak i grupowych, natomiast na obu typach zajęć znajdą się tacy, którzy z pomocy nie skorzystają. Na pewno warto się zastanowić jaki czynnik dla ucznia jest motywujący, czy jest osobą otwartą, jak odnajduje się wśród rówieśników oraz jak działa na niego zdrowe współzawodnictwo. Warto pamiętać, aby nie narzucać typu zajęć, tylko wspólnie coś wybrać. Zawsze służymy pomocą i zapraszamy na trójstronne rozmowy.

W dalszej części znajdującej się na www.wykladymaturalne.pl zaprezentuję stworze wraz z dr Michałem Adamskim nasze nowatorskie zajęcia dla wszystkich przystępujących do matury z biologii i chemii.

Robert M. Walas