Pytania i odpowiedzi

Kto prowadzi kursy maturalne w Abiturient Kraków?

Nasi nauczyciele to przede wszystkim doświadczeni pedagodzy i korepetytorzy. W naszej kadrze znajdują się m.in. doktoranci oraz doktorzy z UJ i AGH. Co istotne, część naszej kadry to wierni towarzysze naszej firmy przez ostatnie 17 lat!

Nasi nauczyciele nie pracują w szkołach publicznych, poświęcając całą swoją uwagę i pasję wyłącznie naszym uczniom. To doświadczeni specjaliści, których pedagogiczne przygotowanie i wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi pozwala nawiązać z naszymi Abiturientami swobodny i efektywny kontakt. Często słyszymy o tej mocnej stronie naszej kadry od naszych uczniów i ich rodziców po udanych zajęciach.

Nasza kadra jest doskonale zaznajomiona z formatem egzaminu, nowinkami maturalnymi i programem szkolnym w najdrobniejszych szczegółach.

Nie ma obawy, że ucznia poprowadzi osoba niekompetentna lub niezdolna do właściwego przygotowania. Nasze kursy prowadzą tylko starannie wyselekcjonowani specjaliści, którzy z pasją, w przyjaznej atmosferze, przekazują swoją wiedzę.

Co oznacza płatność miesięczna?

Nasze kursy maturalne nie wymagają jednorazowej opłaty ani skomplikowanych systemów ratalnych. Proponujemy prosty i wygodny system płatności miesięcznych, który łagodnie wpisuje się w domowy budżet. Opłatę pobieramy na początku każdego miesiąca, a termin wpłaty jest precyzyjnie określony w regulaminie.

W typowym miesiącu szkolnym, podczas którego odbywa się 4 spotkania, cena wynosi 340 zł (4 razy po 85 zł za każde spotkanie). W przypadku szczególnych okoliczności, jak na przykład ferie świąteczne w grudniu, cena zostaje dostosowana do ilości zaplanowanych spotkań. Na przykład, jeśli w danym miesiącu planujemy tylko trzy spotkania, opłata wynosi 255 zł (3 razy po 85 zł za każde spotkanie). Zawsze płacisz jedynie za te zajęcia, które się odbywają!

Czy mogę zrezygnować z kursów maturalnych, nie ponosząc żadnych kosztów?

Tak, ale wymagamy złożenia rezygnacji (e-mail, sms) do 27 dnia danego miesiąca. Ostatnia opłata obejmuje miesiąc, w którym składa się rezygnację.

Czy maksymalna ilość osób w grupie naprawdę nie przekracza pięciu?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, zarówno przez Rodziców, jak i Uczniów. Tak. Grupy są maksymalnie 5-osobowe. Nie tworzymy kursów masowych!

Czy mój znajomy może dopisać się do mojej grupy?

Tak, oczywiście; pod warunkiem, że będzie wolne miejsce. Na naszych kursach nie ma wyjątków, sytuacji awaryjnych. Nasze grupy są maksymalnie 5-osobowe.

Kiedy odbywają się kursy maturalne w Abiturient?

Swobodnie ustalane i elastyczne terminy zajęć to jedna z naszych zalet. Kursy odbywają się od poniedziałku do soboty, w terminach najdogodniejszych dla naszych Uczniów – zazwyczaj w godzinach popołudniowych. W soboty zajęcia rozpoczynamy rano.

Jeśli przyjdziesz do nas ze znajomymi, stworzymy specjalnie dla Was grupę w wybranym terminie.

Na czym polega kurs “w parach”?

Kurs został stworzony z myślą o bliskich znajomych, którzy nie chcą dodatkowego towarzystwa na lekcjach, a chcą uczyć się razem. Nauka “w parach” daje duże poczucie prywatności a zarazem gwarantuje pełne wykorzystanie czasu zajęć i większą uwagę prowadzącego. Zajęcia w tej postaci są formą przejściową pomiędzy kursem indywidualnym a grupowym.

Jak przygotować się do matury? Czy dowiem się tego w Abiturient?

Nasza metoda nauczania opiera się na cierpliwości i nieustannym dążeniu do osiągnięcia celu. Posiadamy dogłębną wiedzę na temat materiału i wymagań maturalnych. Rozpoczynamy zajęcia od przedstawienia uczniom pełnej struktury egzaminu, udostępniamy arkusze, omawiamy typowe zadania i kluczowe zagadnienia. Znamy te elementy, które są kluczowe przy rozwiązywaniu arkuszy maturalnych.

Podpowiadamy, jak skutecznie przygotować się do matury i dostarczamy odpowiednie materiały. Udostępniamy rekomendowane źródła literatury fachowej, cenne strony internetowe i inne pomocne źródła. Dodatkowo, zapewniamy konsultacje również poza standardowymi zajęciami.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, uczęszczając regularnie i sumiennie na nasze zajęcia, możesz być pewny, że osiągniesz sukces i uzyskasz wysoki wynik na egzaminie maturalnym.

Jak wyglądają maturalne kursy przygotowawcze w Abiturient?

Nacisk kładziemy głównie na rozwiązywanie testów maturalnych. Poza tym materiał, tempo i forma zajęć są dostosowane do wymagań grupy. Przeprowadzamy zarówno powtórzenia materiału, jak i uzupełniamy luki powstałe w trakcie nauki szkolnej.

Poszerzamy wiedzę uczniów a ich umiejętności weryfikujemy sprawdzianami różnego typu. Proporcje etapów nauki zależą od ustaleń pomiędzy Uczniami a prowadzącym.

Jaka jest zdawalność matury wśród uczestników kursów maturalnych w Abiturient?

Z przyjemnością możemy się pochwalić 100% zdawalnością matury wśród naszych Uczniów. Co więcej, nasi Uczniowie zdają egzaminy z wynikiem dużo wyższym od średniej krajowej z danego przedmiotu. Wracają do nas już jako studenci, aby podzielić się nowymi wrażeniami.

Czy na kursach przygotowawczych rozwiązuje się arkusze maturalne?

Tak. Arkusze maturalne są głównym elementem naszych zajęć. Abiturient poza standardowymi wydawnictwami oferuje również autorskie arkusze maturalne oraz inne materiały do ćwiczeń.

Z jakich przedmiotów odbywają się kursy przygotowawcze?

Przygotowujemy do większości egzaminów, w ofercie mamy: biologię, chemię, fizykę, geografię, historię, matematykę, WOS.

Do każdego z przedmiotów przygotujemy Cię na wybranym poziomie rozszerzonym.

Jak można się zapisać na kursy maturalne w Abiturient?

W zakładce kontakt znajdują się telefony i maile, można też wypełnić zgłoszenie on-line. Chętnie spotkamy się z Tobą w naszym biurze, którego adres i godziny otwarcia również znajdziesz na stronie w zakładce kontakt.

Masz inne pytania? Skontaktuj się z nami!